
Instalacje mikrorurociągów i rurociągów technologicznych
O skuteczności i funkcjonalności instalacji wentylacyjnej decyduje prawidłowy projekt i montaż, zaś w dalszej kolejności i przede wszystkim odpowiednie jej użytkowanie i okresowe czyszczenie oraz konserwacja.
Zanieczyszczenia wewnętrzne generalnie dzieli się na dwie grupy – cząsteczki stałe zawieszone w powietrzu typu zarazki, bakterie i wirusy, dym tytoniowy, cząsteczki pyłów oraz pary i gazy takie jak tlenek węgla, dwutlenek węgla, formaldehydy, tlenki azotu. Dlatego warto czyścić, dezynfekować i konserwować instalację wentylacyjną.
Czyszczenie instalacji kanałowej przebiega w 3 etapach:
wstępna diagnoza – inspekcja: rozpoznanie wizualne lub wizyjne, czyli za pomocą kamery stanu zabrudzenia kanału oraz rodzaju zabrudzenia
czyszczenie właściwe – następuje po wyborze metody uwzględniającej stan instalacji
końcowa diagnoza – kontrola: instalacje wentylacyjne należy okresowo kontrolować – nie rzadziej niż raz do roku.
Opatentowana technologia łączy w sobie funkcję mechanicznego szczotkowania z jednoczesnym odciągiem zanieczyszczeń, dzięki czemu usuwanie brudu zalegającego w kanałach możliwe jest przy użyciu tylko jednej maszyny.
Zastosowane maszyny i rozwiązania zapewniają najwyższą jakość i solidność wykonanych prac dzięki zastosowaniu szczotek obrotowych przesuwających się wewnątrz kanałów wentylacyjnych oraz podłączonemu urządzeniu odciągowemu wyposażonemu w filtr HEPA, które wytwarzając podciśnienie usuwa zanieczyszczenia z systemu wentylacyjnego.